Моя Сербия

Новости

События Сербской Православной Церкви События Русской Православной Церкви Вест на српском језику

Поздравление Святейшего Патриарха Кирилла Предстоятелю Сербской Православной Церкви с годовщиной интронизации

Святейший Патриарх Московский и всея Руси Кирилл поздравил Святейшего Патриарха Сербского Порфирия с годовщиной интронизации.

Его Святейшеству, Святейшему Порфирию, Архиепископу Печскому, Митрополиту Белградо-Карловацкому, Патриарху Сербскому

Ваше Святейшество, возлюбленный Собрат и Сослужитель у престола Божия!

Сердечно поздравляю Вас с годовщиной избрания и интронизации на славном Престоле Архиепископов Печских, Митрополитов Белградо-Карловацких и Патриархов Сербских.

В лице Вашего Святейшества Сербская Православная Церковь обрела достойного преемника приснопамятных Патриархов Иринея и Павла, Германа и Викентия, Гавриила, Варнавы и Димитрия, а также чреды Первоиерархов, восходящей к святителю Сербскому Савве. Подражая богомудрым предшественникам, Вы самоотверженно трудитесь для созидания Тела Христова (Еф. 4:12), наставляя и утешая народ Господень (Ис. 40:1), ободряя исповедников веры в подвиге стояния за истину у древних святынь на земле Косова и Метохии.

В этот торжественный для Вас и Вашей христоименитой паствы день молитвенно желаю Вам крепкого здравия и неоскудевающей помощи от Великодаровитого Бога на многая лета мирного и благословенного Патриаршества.

С братской любовью о Господе Иисусе

+КИРИЛЛ,
ПАТРИАРХ МОСКОВСКИЙ И ВСЕЯ РУСИ


 

Честитке Његове Светости Патријарха Кирила Предстојатељу Српске Православне Цркве поводом годишњице устоличења

Његова Светост Патријарх московски и целе Русије Кирил честитао је Његовој Светости Патријарху српском Порфирију годишњицу устоличења.

Његовој Светости, Најсветијем Порфирију, архиепископу пећком, митрополиту београдско-карловачком, Патријарху српском

Ваша Светости, љубљени Брате и Саслужитељу при престолу Божијем,

Од срца Вам честитам годишњицу избора и устоличења на славни трон Архиепископа пећких, Митрополита београдско-карловачких и Патријарха српских.

Српска Православна Црква је у лицу Ваше Светости добила достојног наследника блаженопочивших Патријараха Иринеја и Павла, Германа и Викентија, Гаврила, Варнаве и Димитрија, као и линије Првојерарха које сежу до светитеља Саве српског. Угледајући се на богомудре претходнике, несебично се трудите сазидати Тело Христово (Еф. 4,12), поучавајући и тешећи народ Господњи (Ис. 40,1), подстичући исповеднике вере на подвиг очувања истине на древним светињама на Косову и Метохији.

На овај свечани дан за Вас и Ваше христоимено стадо, молитвено Вам желим добро здравље и непрекидну помоћ Великодарног Бога током много година мирне и благословене Патријарашке службе.

Са братском љубављу у Господу Исусу,

+КИРИЛ,

ПАТРИЈАРХ МОСКОВСКИ И ЦЕЛЕ РУСИЈЕ

Источник: Служба коммуникации ОВЦС