Моя Сербия

Новости

События Сербской Православной Церкви Настоятель События Русской Православной Церкви Вест на српском језику

Поздравление митрополита Волоколамского Илариона епископу Моравичскому Антонию с 15-летием архиерейской хиротонии

Служба коммуникации ОВЦС
Служба коммуникации ОВЦС

Митрополит Волоколамский Иларион поздравил настоятеля Подворья Сербской Православной Церкви в Москве епископа Моравичского Антония с 15-летием архиерейской хиротонии.

Его Преосвященству, Преосвященнейшему Антонию, епископу Моравичскому,
настоятелю Подворья Сербской Православной Церкви в Москве

Ваше Преосвященство,

дорогой Владыка!

Сердечно поздравляю Вас с 15-летием служения в епископском сане!

Вашим возведением в архиерейское достоинство Священноначалие Сербской Православной Церкви отметило Ваши ревностные труды во главе восстановленного Сербского Подворя в Москве, которые вывели отношения наших Церквей на уровень, отвечающий славным многоверковым традициям дружбы между окормляемыми ими братскими единоверными народами.

Вашу деятельность как архипастыря и представителя Церкви святителя Саввы отличает глубокое проникновение во все сферы бытия Русской Православной Церкви. Выпусник Московской Духовной Академии, Вы способствуете развитию студенческого обмена между нашими Духовными школами. В качестве многолетного декана философско-богословского факультета Российского Православного Университета Вы вносите вклад в развитие теологического образования. Одарённый переводчик, Вы многое делаете для знакомства сербских читателей с русским богословием.

За долгие годы Вы стали всеми любимым пастырем, не только для сербов, проживающих в столице России, но и для множества православных москвичей, которые воспринимают Ваше отеческое благословение и молитву как бесценный дар Сербской Православной Церкви и её непосредственное участие в их собственной христианской жизни.

В этот торжественный для Вас день молитвенно желаю Вам, дорогой Владыка, крепкого здравия, мира и радости о Господе Иисусе Христе, а также Его помощи в делах Вашего высокого и ответственного служения.

С любовью о Господе,

Председатель

Отдела внешних церковных связей

Московского Патриархата

митрополит Волоколамский

Иларион


 

 

 Честитка Митрополита волоколамског Илариона Епископу моравичком Антонију поводом 15-годишњице епископске хиротоније

Његово Високопреосвештенство Митрополит волоколамски Иларион, честитао је старешини Подворја Српске православне цркве у Москви, Епископу моравичком Антонију, 15-годишњицу архијерејске хиротоније.

Његовом Преосвештенству, Преосвећеном Антонију, Епископу моравичком, старешини Подворја Српске православне цркве у Москви

Ваше Преосвештенство!

 Срдачно Вам честитам 15-годишњицу служења у епископском чину!

Вашим уздизањем у архијерејско достојанство, Свештеноначалство Српске православне цркве је наградило Ваше искрене напоре на месту старешине обновљеног српског Подворја у Москви. Тиме су и везе између наших Цркава биле подигнуте на један већи ниво, једнак свим вишевековним традицијама пријатељских односа два братска једноверна народа.

Ваш рад, као архипастира и представника Цркве Светога Саве, издваја дубоко прожимање у све сфере битисања Руске православне цркве. Будући дипломирани студент Московске духовне академије, Ви унапређујете међусобну размену студената наших духовних школа. У својству вишегодишњег декана Филозофско-богословског факултета Руског православног универзитета, Ви остављате важан допринос унапређењу теолошког образовања. Као надарени преводилац, Ви чините много у погледу упознавања српских читалаца са руским богословљем.

Током свих ових година, Ви сте постали љубљени пастир, не само за Србе који живе и раде у главном граду Русије, већ и за велики број православних московљана, који Ваш очински благослов и молитву, препознају као непроцењиви дар Српске православне цркве и њено непосредно учешће у њиховим личним животима.

У овај, за Вас свечани дан, молитвено Вам желим, драги Владико, крепког здравља, мира и радости у Господу Исусу Христу, као и Његову помоћ у раду Вашег високог и одговорног служења.

Са љубављу у Господу,

Председник

Одељења спољних црквених послова

Московског Патријархата

Митрополит волоколамски

Иларион