Моя Сербия

Новости

Настоятель Сербское подворье Вест на српском језику

Дар от фонда святого мученика Вонифатия - икона святого праведного адмирала Федора Ушакова с частицей его мощей (фото, видео)

09 декабря 2018 года, накануне празднования иконы Божией Матери «Знамение», в храме святых первоверховных апостолов Петра и Павла в Москве приехала президент фонда святого мученика Вонифатия Мезенцева Наталия Сергеевна, которая привезла в дар Сербскому подворью икону святого праведного адмирала Федора Ушакова с частицей его мощей.

В церемонии вручения икони принял участие Преосвященный епископ Моравичский Антоний настоятель Сербского подворья в Москве.


Икона Светог и праведног адмирала Феодора Ушакова - дар фонда ”Светог мученика Бонифација

На навечерје празника чудотворне иконе Пресвете Богородице ”Знаменије”, у храм Светих апостола Петра и Павла у Москви, допутовала је госпођи Наталија Мезенцева, председник фонда ”Светог мученика Бонифација”, која је овом приликом подарила Подворју СПЦ у Москви икону Светог и праведног адмирала Феодора Ушакова са честицом његових светих моштију.

У свечаној церемонији уручења иконе, присуствовао је Његово Преосвештенство Епископ моравички г. Антоније, настојатељ Подворја СПЦ у Москви.