Моя Сербия

Новости

Сербское подворье Вест на српском језику

Вышел из печати новый историческо-информационный буклет о храме святых апостолов Петра и Павла у Яузских ворот

28 марта 2018 года благословением и трудами Настоятеля Патриаршего Подворья епископа Моравичского Антония вышел из печати новый историческо-информационный буклет о храме святых апостолов Петра и Павла у Яузских ворот, который является мостом между Сербской и Русской Православными Церковями. Буклет издан на глянцевой бумаге в цветной печати, в котором изображены исторические и современные фотографии этой жемчужины Ивановской горки города Москвы.

В нем освещается как исторические моменты создания храма, так и его современная роль в истории руско-сербских отношеный. Текст сделан в стиле доступном для широкого круга читателей. С брошюрой можно ознакомиться и приобрести в церковной лавке Патриаршего Подворья храма святых апостолов Петра и Павла у Яузских ворот.


Из штампе изашао нови буклет посвећен храму Светих апостола Петра и Павла у Москви

Благословом и личним залагањем Настојатеља Патријарашког подворја Епископа моравичког г. Антонија, из штампе је изашао нови културно-историјски и просветитељски буклет (на руском језику) посвећен храму Светих апостола Петра и Павла, духовном мосту између Српске и Руске Православне Цркве. Буклет је израђен на квалитетном папиру у боји, и у њему су приказане историјске и савремене фотографије овог бисера тзв. ”Ивановске горе” и града Москве.

У буклету су расветљени историјски моменти градње храма, као и његова савремена улога у историји руско-српских односа. Текст је урађен у стилу доступном широком гругу читалаца. Са брошуром се можете упознати или је купити у црквеној продавници Патријарашког подворја храма Светих апостола Петра и Павла у Москви.