Моя Сербия

Новости

Настоятель Богослужения Сербское подворье Вест на српском језику

Божественная литургия в субботу 3-й седмицы Великого поста (фото)

10 марта 2018 года, в субботу 3-й седмицы Великого поста, день поминовения усопших, епископ Моравичский Антоний совершил Божественную литургию святителя Иоанна Златоуста в Петропавловском храме на Сербском подворье в Москве.

Преосвященному владыке сослужили клирики Петропавловского храма: архимандрит Александр (Котов), протоиерей Димитрий Калашников, иерей Олег Вышинский и диакон Владислав Соколов.

По окончании Божественной литургии, епископ Антоний совершил панихиду по всем от века почившим православным христианам, после которой обратился к молящимся с архипастырским словом.


Епископ Антоније началствовао светом Литургијом у суботу треће недеље Велике четрдесетнице

У суботу 10 марта 2018. године, на празник Светог Тарасија Константинопољског, Његово Преосвештенство Епископ моравички Антоније служио је свету архијерејску Литургију у Петропавловском храму на Подворју СПЦ у Москви.

Преосвећеном Владици је саслуживало братство храма Светих апостола Петра и Павла.

Пошто се на овај дан наша Света Црква сећа свих уснулих у Господу православних хришћана, након Литургије Епископ Антоније је одслужио помен-парастос, а затим се обратио свим окупљеним верницима са духовном поуком.